Pánik bol vo Washingtone treťou hviezdou zápasu

14.04.2013 Celý región

New York 14. apríla (TASR) - Treťou hviezdou zápasu sa stal v noci na nedeľu v zápase Washington - Tampa Bay útočník bleskov Richard Pánik. V stretnutí, v ktorom jeho mužstvo prehralo 5:6 po predĺžení, zaznamenal tri kanadské body (2+1). Počas vyše 15-minútového pobytu na ľade vyslal na súperovho brankára štyri strely a zapísal si štyri plusové body. V prebiehajúcej skrátenej sezóne tak už má na svojom konte 8 bodov (4+4).

Montreal utŕžil debakel v Toronte 1:5. V jeho bránke začal Carey Price, ale po treťom góle v 11. minúte ho vystriedal Peter Budaj, ktorý z 24 striel pustil za svoj chrbát dva góly. Boston podľahol Caroline na jej ľade 2:4, jeho kapitán Zdeno Chára odohral 23:21 minút a počas nich vyslal na domácu bránku tri strely, inkasoval päť trestných minút a mal dva mínusové body. Ešte viac minút odohral obranca NY Islanders Ľubomír Višňovský (25:51). Jeho mužstvo ale prehralo doma s NY Rangers 0:1 po predĺžení a Višňovský sa prezentoval troma strelami.

Buffalo doma tesne 1:0 zdolalo Philadelphiu a jeho obranca Andrej Sekera si zapísal jednu plusku a na ľade bol 24:43 minút. Nedarilo sa ani Floride s Tomášom Kopeckým, ktorá prehrala doma s Pittsburghom 1:3 a slovenský útočník počas 20:36 minút vyslal na súperovho brankára dve strely. V stretnutí v Minnesote sa nepresadil útočník Columbusu Marián Gáborík. Jeho mužstvo prehralo 2:3 po nájazdoch a z troch Gáboríkových striel sa neujala ani jedna. Na svoje konto si ale počas vyše 20-minútového pobytu na ľade pripísal dve plusky.

Buffalo - Philadelphia 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 41. Ehrhoff (Porter, Ott)

Colorado - Vancouver 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Góly: 2. Landeskog, 43. McLeod (O´Reilly), 53. Parenteau (Duchene, B. Malone), 60. Hejda (D. Jones, Barrie) - 25. Lapierre (R. Kesler, Edler), 27. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 44. Garrison (Hamhuis, Ebbett)

Toronto - Montreal 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)
Góly: 2. Bozak (Van Riemsdyk, P. Kessel), 9. Komarov (O´Byrne, J. McClement), 11. J. McClement (Kuľomin), 18. Phaneuf (Kadri, Gunnarsson), 25. P. Kessel (Van Riemsdyk, Franson) - 14. Drewiske (Gallagher, Desharnais)
Peter Budaj (Montreal) chytal od 11. min, mal 22 úspešných zákrokov

Washington - Tampa Bay 6:5 po predĺžení (3:0, 2:2, 0:3 - 1:0)
Góly: 14. Brouwer (Ribeiro, Ovečkin), 19. Hillen (Beagle, Oleksy), 20. Ovečkin (Nicklas Bäckström), 23. Chimera (Perreault, Oleksy), 26. Fehr (Perreault), 63. M. Green (Ribeiro, Fehr) - 24. PÁNIK (Pyatt, Purcell), 39. St. Louis (Stamkos, Pouliot), 45. PÁNIK (Gudas, Aulie), 49. St. Louis (Hedman, Pyatt), 58. Purcell (Pyatt, PÁNIK)
Richarda Pánika (Tampa) vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

New York Islanders - New York Rangers 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 64. Girardi (Brassard, Del Zotto)

Carolina - Boston 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 20. Skinner (Siomin, Faulk), 35. Tlustý (E. Staal, Gleason), 50. Corvo (M. Bergeron, Jordan Staal), 60. Tlustý (Jordan Staal, Siomin) - 7. Lucic (Bartkowski, Jágr), 38. Seguin (Ference)

Florida - Pittsburgh 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 25. Upshall (Skille, B. Campbell) - 15. Letang (Bennett, Morrow), 19. Morrow (Bennett, Vitale), 60. Morrow (Dupuis)

Minnesota - Columbus 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. Bouchard (B. Clark, Pominville), 57. Pominville (Parise, R. Suter) - 24. Prospal (Dubinsky, Prout), 27. Ťutin (Prospal, Dubinsky), rozhodujúci sam. nájazd Letestu

Dallas - San Jose 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Nystrom (Daley, Fiddler), 7. Chiasson (Ray Whitney, L. Eriksson) - 46. B. Burns (Galiardi, Gomez)

Edmonton - Calgary 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 2. Petrell (R. Jones, Horcoff) - 1. Backlund (Bärtschi, Brodie), 22. Wideman (T. Jackman, Brodie), 26. Bärtschi, 51. Reinhart (T. Jackman, Hudler)

Los Angeles - Anaheim 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 11. Doughty (T. Lewis, Stoll), 40. M. Richards (Doughty, Kopitar) - 24. Getzlaf